This is another great week of BOGO deals going on at Publix. I didn’t even include all of them, just the ones I liked the best. You do have to have a Publix near you to price match these deals. Remember, if you are in Florida you get to price match the sale at the Walmart price which will make for even better deals! Lucky Dogs!!
Deals good for week of 7/10 – 7/16
Angel Soft Unscented Bathroom Tissue: $3.19
BUY 1 GET 1 FREE= $1.60 per 4 pack
$.55 off Printable Coupon
Total: $1.05 total
Assorted Clear Eyes Eye Drops: $4.19
BUY 1 GET 1 FREE= $2.10 each
$1/1 Clear Eyes Product, exp. 7/31/14 (SS 04/27/14 R)
$2/1 Clear Eyes Eye Drops,exp. 7/26/14 (Walgreens Book, July)
Total: $.10- $1.10 each
Banquet Chicken Nuggets: $4.99
Or Patties, Chicken Breast Tenders or Strips, or Popcorn Chicken, 24-oz pkg.
BUY 1 GET 1 FREE= $2.50 each
Total: $2.50 each
Chef Boyardee Pasta: $1.49
BUY 1 GET 1 FREE= $.75
$0.50/4 Chef Boyardee Can or Microwave Pasta, exp. 7/27/14 (SS 06/15/14)
Total: $.62 each
Del Monte Fruit 14.5-15.25: $2.00
BUY 1 GET 1 FREE= $1.00 each
Total: $1.00 each
Dove Anti-Perspirant Deodorant: $2.95
BUY 1 GET 1 FREE= $1.48 each (excludes Ultimate)
$0.50/1 Dove Men+Care Anti-Perspirant or Deodorant, exp. 8/10/14 (RP 06/29/14)
Total: $.98 each
General Mills Cinnamon Toast Crunch Cereal: $3.99
Or Cocoa Puffs, Golden Grahams, or Trix, 14.8 to 16.5-oz box, or Reese’s Puffs, Lucky Charms, or Kix, Assorted Varieties, 11.5 to 13-oz box
BUY 1 GET 1 FREE= $2.00 each
$1/2 General Mills Big G Cereals, exp. 7/12/14 (SS 06/01/14)
$0.75/1 Golden Grahams Cereal Printable
$.50 off Reese’s Cereal Printable
Total: $1.25 per box
Klondike Bar: $3.47
BUY 1 GET 1 FREE= $1.74 each
Total: $1.74 each
Kraft Velveeta Cheesy Skillets Dinner Kit: $3.39
8.9 to 15.66-oz box
BUY 1 GET 1 FREE= $1.70 each
$1/1 Velveeta Cheesy Skillet, exp. 8/31/14 (SS 02/23/14 R)
Total: $.70
Nabiscos Chips Ahoy! Cookies: $2.89
BUY 1 GET 1 FREE= $1.45 each
Total: $1.45 each
Peter Pan Peanut Butter 40 oz: $5.99
BUY 1 GET 1 FREE= $3.00 each
Total: $3.00 each
New York Texas Toast Croutons: $1.69
BUY 1 GET 1 FREE= $.85 each
$0.75/1 New York Brand Texas Toast Croutons or Tortilla Strips, exp. 7/31/14 (ALL YOU May ’14)
Total: $.10 each
Paper Mate Profile Click Ball Point Pen 2 ct.: $1.99
BUY 1 GET 1 FREE= $1.00 each
Total: $1.00 each
Quaker Chewy Granola Bars: $2.50
Or Big Chewy or Dipps, Assorted Varieties, 6.1 to 7.4-oz box
BUY 1 GET 1 FREE: $1.25 each
Total: $1.25 each
Wrigley’s Eclipse or Orbit Gum: $3.29
BUY 1 GET 1 FREE= $1.65 each
Total: $1.65 each
Wish-Bone Dressing 16oz: $2.65
BUY 1 GET 1 FREE: $1.33 each
$0.70/1 Wish-Bone Product, exp. 8/11/14 (SS 05/11/14 R)
Total: $.63 each
Scotch 5” Scissors: $2.09
BUY 1 GET 1 FREE: $1.05 each
Pointed Tip for Ages 6+ or Blunt Tip for Ages 4+, 1-ct. pkg.
Total: $1.05
Leave a Reply